تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سايت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي

نخبگان در كلام رهبري


leader2-2.jpg
 
 
ایران، برای دستیابی به قله‌های پیشرفت و عزت و افتخار، نیازمند دانشمندان و نخبگانی است كه عاشق كشور و مردم و عاشق هویت و سرنوشت ملت باشند.( ديدار با نخبگان كشور 13/7/1390)
 
نخبه باید با احساس دلبستگی معنوی به كشور و ملت، در عرصه كاری خود، تلاش و فداكاری كند چرا كه بدون عشق به سرنوشت كشور و ملت، نخبه نمی‌تواند در جامعه خود، تأثیری واقعی و راهگشا داشته باشد. .( ديدار با نخبگان كشور 13/7/1390)
 
 
جبران عقب ماندگی مزمن، تاریخی و تحمیلی كشور در زمینه های علمی، نیازمند تلاش جدی و دوندگی بی وقفه هر ایرانی با شرف و همه مسئولان، نخبگان، دانشجویان و استادان است.... باید امیدوارانه و بدون از دست دادن حتی یك لحظه، به تواناییهای خود تكیه كنیم و با جدیت و صمیمیت، به روند علمی كشور، شتاب دهیم.
 
 
ذهن كارشناسان دانشگاه و حوزه را درگير كنيد. مصوباتتان را به نحوي در اختيار آنها بگذاريد... گاهي اشكالي به نظرشان مي‌رسد با شما تماس مي‌گيرند و به شما مي‌نويسند مركزي براي پاسخگويي و شنيدن حرفهاي نخبگان قرار دهيد.(ديدار با اعضاي شوراي عالي انقلاب فرهنگي19/9/86)
******
 
وقتى كسى حائز عنوان «نخبه» ميشود، تازه كار او شروع ميشود. خطاست اگر خيال كنيم كه حالا كسى نخبه شد، پس خيالش راحت، يك امتيازاتى هم دارد، يك نامى هم دارد؛ نه، وقتى كه نخبه شديم، اين اول راه است. (90/7/13)
 
 
 
ما بايد نخبگان كشور را پيدا كنيم، شناسايي كنيم سازمان‌دهي كنيم و بدانيم كه چه كسي براي كجا لازم است (ديداربا اعضاي شوراي عالي انقلاب فرهنگي13/10/84)
 
نخبگان را بشناسيد و جذب و تربيت كنيد، نخبگان فقط كساني نيستند كه به حد فعاليت رسيده اند. بيشترين نخبگان ما كساني هستند كه در راهند و در حد بالقوه قرار دارند و بايد به فعليت برسند. (ديدار با اعضاي شوراي عالي انقلاب فرهنگي26/9/81)
 
نخبگان علمي در هر رشته اي كه هستند‚ بايد براي تقويت و توليد علم در داخل تلاش كنند. (3/7/1381)
 
 
جوانان نخبه و تحصیلكرده ای كه فرزانگی را با تعهد و احساس مسئولیت همراه كرده اند حقیقتاً امید اصلی كشور و عامل اساسی تحقق آینده درخشان ایران محسوب می شوند(88/8/6 )