تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سايت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


در کمیسون نخبگان تاکید شد:

ارائه آمار دقیق حوزه فناوری توسط مرکز آمار ایران


جلسه 64 کمیسیون نخبگان و آینده نگاری علم و نوآوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.


به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در این جلسه و در  ادامه بررسی روند توسعه شاخص های علم وفناوری جمهوری اسلامی ایران 1392-1380، موضوع زیرساخت های علم و فناوری کشور مورد بررسی قرار گرفت و گزارشی پیرامون این موضوع ارائه شد.
در این گزارش تعداد دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور، تعداد پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد، مؤسسات پژوهشی دارای مجوز، تعداد کارگاه‌های دارای فعالیت در حوزه تحقیق و توسعه، تعداد قطب‌های علمی وابسته به وزارت علوم و تعداد انجمن‌های علمی کشور در این بازه زمانی مقایسه و نقاط قوت و ضعف این حوزه‌ها مورد بررسی و تحلیل قرارگرفت.
در ادامه این گزارش همچنین بر اساس معیارها و شاخص‌های نوآوری جهانی (Global Innovation Index)     ضریب نفوذ تلفن همراه، استفاده از اینترنت و پهنای باند بین المللی در کشورمان با برخی دیگر از کشورها مقایسه شد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در ادامه جلسه اعضا به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پیرامون موضوع پرداختند، که اهم آن به این شرح است: تعریف و دسته بندی دقیق مفاهیم و شاخص های مربوط به زیرساخت های علم و فناوری کشور، تبیین شاخص­های کیفی در بعضی از حوزه­های علم و فناوری، ارائه دقیق و شفاف آمار حوزه علم و فناوری و زیرساخت های آن توسط مرکز آمار ایران و اصلاح تعاریف و شاخص‌‌های مربوط به قطب های علمی در کشور.
كد خبر:39915
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1396/02/26